Червоний промінь

Дайджест новин за ніч

 
▪️Швейцарія готова виступити в ролі посередника на переговорах між Україною та рф, заявив президент конфедерації Іньяціо Кассіс.
▪️Австралія підтримає енергетичну безпеку України, передавши щонайменше 70 тисяч тонн вугілля. Також країна виділить 30 млн австралійських доларів (близько $22 млн) на гуманітарну допомогу цивільному населенню України і додаткову військову допомогу на суму 21 млн австралійських доларів ($15,5 млн)
▪️рф так і не змогла отримати перевагу у небі, що суттєво призупинило її наступ, українці ефективно захищають повітряний простір за допомогою авіації та сил ППО,- зазначили у Міноборони Великої Британії.
▪️11 білоруських дипломатів покинули територію України. Це виходила остання група співробітників білоруської дипломатії.
▪️Полонених російських військових залучать до відновлення економічного потенціалу України та як обмінний фонд. Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін.
▪️НАЗК сформувало для СБУ базу даних з 245 осіб, які можуть бути зрадниками України. До переліку потрапили посадовці, які сприяють ворогу, а також поділяють його ідеологію; особи, які співпрацюють з ворогом, розповсюджують ворожу пропаганду, підривають обороноздатність та державний суверенітет України.
▪️Найближчими днями до України надійдуть системи протиповітряної оборони та інше озброєння від США. “Це будуть і “Стінгери”, і “Джавеліни”, і протитанкові комплекси, це буде дуже багато корисного для наших військових, представників сектору безпеки і оборони”, – зазначив секретар РНБО Олексій Данілов.
▪️За минулу добу Повітряні сили ЗСУ збили три гелікоптери російських нацистів.
▪️Папа Римський Франциск відвідав українських дітей у педіатричній лікарні Ватикана. Нині там госпіталізовано 19 дітей, які прибули з України після початку широкомасштабного вторгнення росії. Вони проходять лікування серед онкологічних та неврологічних захворювань, а також тяжких поранень від вибухів.