Червоний промінь

Анатолій КУРТЄВ: Запоріжці!

 
Трохи розповім вам про соціальні виплати в умовах воєнного часу. Зокрема про те, яка саме зараз ситуація із цими виплатами у нашому місті.
Ще раз звертаю вашу увагу на те, що усі запорізькі структури соціальної сфери працюють та у повному обсязі виконують свої завдання. Спеціалісти управлінь соцзахисту своєчасно призначають усі необхідні субсидії, пільги та державні соціальні допомоги.
На сьогодні вже повністю профінансовано пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за березень. Загальна сума цих виплат становить майже 68 мільйонів гривень (біля 54 мільйонів – це субсидії і майже 14 мільйонів – це пільги).
Що стосується державних соціальних допомог, які надаються сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми з інвалідністю, то за перший період квітня усі вони так само повністю профінансовані. Це означає, що майже 58 тисяч малозабезпечених сімей та 22 тисячі сімей з дітьми отримали соціальну підтримку.
Окремо хочу підкреслити, що ми продовжуємо вести роботу по встановленню статусу внутрішньо переміщених осіб для тих людей, які евакуювалися до Запоріжжя і залишилися у нашому місті жити. Станом на 11 квітня такий статус отримали вже 14 275 громадян. Серед них – 2 392 дитини, 1 674 пенсіонери, 4 075 людей працездатного віку та 405 людей з особливими потребами.
Від цих громадян ми вже прийняли 3 874 заяви на отримання допомоги на проживання. Нагадаю вам, що розмір такої допомоги на кожну переміщену дитину та на кожну людину з інвалідністю становить 3000 гривень на місяць, для усіх інших внутрішньо переміщених осіб – 2000 гривень на місяць. Ця допомога буде надаватися протягом усього часу дії воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення.
Звертаю вашу увагу! Зразки бланків на реєстрацію внутрішньо переміщених осіб надаються безкоштовно. Більше того, їх можна просто завантажити на сайті. Співробітники управлінь соцзахисту надають консультації та допомагають заповнювати бланки теж абсолютно безкоштовно. До чого я зараз про це кажу? Справа в тому, що у Комунарському районі міста, напроти райадміністрації, знаходиться офіс адвоката, який заповнює ці бланки за 50 гривень. Тобто ця особа не лише бере з людей гроші за послуги, які насправді не коштують ні копійки, а ще й робить так, що люди по чотири години стоять у чергах для того, щоб отримати бланк на реєстрацію, а після того ще по кілька днів чекають на його заповнення.
Будь ласка, поширюйте цю інформацію серед ваших знайомих, родичів та друзів, які їдуть до нашого міста. Хай люди знають про те, що вони мають повне право на безкоштовну допомогу.
І окремо хочу звернутися до ось таких ділків, як той адвокат з Комунарського району. На кому ви заробляєте? На людях, які сиділи під бомбами? На людях, на очах яких помирали їхні рідні? На людях, які тижнями не мали, що їсти і що пити? На людях, яким окупанти стріляли вслід у спину? Та дайте їм вже перепочити від людської жорстокості та підлості. Будьте людьми, а не мародерами.
Вірю, що вас таких у нашому козацькому місті небагато. Впевнений, що, переважна більшість запоріжців – це добрі та щирі люди, які вміють любити та співчувати.
І саме завдяки тому, що вас більшість, ми і переможемо.
І усе буде Україна!