Червоний промінь

Відключати населення від комунальних послуг в воєнний час заборонено

Останнім часом громадяни отримують попередження від надавачів комунальних послуг та електропостачання про відключення за несплату. Це стосується електроенергії, газопостачання, гарячої води та централізованого водопостачання. Є навіть випадки, коли громадян залякують виселенням із житла за комунальні борги. Під час воєнного стану це неможливо, нагадало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в Facebook.

В повідомленні підкреслюється, що в воєнний час забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню. При цьому чи через несплату, чи через оплату не в повному обсязі – причина неважлива. Така вимога діє відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 206. Також існує рішення НКРЕКП від 01.03.2022 № 335, яким припинені позапланові та планові перевірки суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відомство закликає надавачів послуг не нехтувати законами України та з розумінням ставитися до тих, хто наразі не може оплачувати та погашати борги за надані послуги. Але для споживачів це не привід відкласти оплату ЖКП до кращих часів, зазначають в Мінреінтеграції. “За першої ж можливості підтримайте тих, хто дає нам тепло, світло, газ, воду. Оплата спожитих послуг для них сьогодні критично важлива. З розумінням і повагою ставтесь до працівників комунальних служб. Перед ними, як і перед всією державою, в нинішній час постали великі виклики. Цим ви зробите свій внесок в енергетичну стійкість України!”, – йдеться в дописі міністерства в Facebook.

Якщо у людей виникають питання до надавачів послуг, їм радять звертатися на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань за номером: 15-48.