Червоний промінь

У “Нафтогазі” відповіли на актуальні запитання споживачів

В Україні з 1 травня 2022 року понад 10 млн українських домогосподарств, що були побутовими споживачами газу 23 регіональних газопостачальних компаній, опинилися у ситуації, коли постачальники не могли виконувати свою функцію. Для збереження безперебійного газопостачання в умовах воєнного стану ТОВ “Нафтогаз” як “постачальник останньої надії” забезпечує постачання газу побутовим споживачам у Запорізькій області. У зв’язку зі зміною постачальника газу у населення виникає багато питань. “Нафтогаз” надав відповіді на найрозповсюдженіші.

Для захисту інтересів споживачів споживачів було включено до реєстру на умовах річного тарифного плану “Фіксований” з ціною 7,96 грн/куб. м, яка є однією з найвигідніших на ринку.

– Чи потрібно подавати додаткові документи для переходу?

– Ні. Перехід від попередньої газопостачальної компанії відбувся автоматично. Споживачі можуть звернутися до контакт-центру ТОВ “Нафтогаз” для актуалізації контактної інформації.

– Чи були збережені пільги після зміни постачальника?

Так, зміна постачальника не вплинула на наявні пільги споживача.

– З якої дати слід оплачувати рахунки?

– Розрахунок за газ, спожитий з 1 травня 2022 року, має бути здійснений на рахунки ГК “Нафтогаз України”. Оплата за газ, отриманий до 30 квітня 2022 року, має здійснюватись на рахунки попереднього постачальника.

– Що робити з переплатою за спожитий газ?

– Питання повернення залишків переплат, нарахованих сум, пільг і житлових субсидій слід розв’язувати, звернувшись до попереднього постачальника. Дієвого механізму переведення коштів між компаніями не існує.

– Як повернути переплату?

– Для цього слід:

  • написати заяву про повернення переплати;
  • додати копію паспорта, ідентифікаційного номера та повних банківських реквізитів власного карткового рахунку (із зазначенням IBAN, МФО, ЄДРПОУ банку);
  • надіслати пакет документів на адресу для листування попереднього постачальника.

Зверніть увагу, споживачі продовжать отримувати два окремі платіжні рахунки. Перший – від ГК “Нафтогаз України” за спожитий газ; другий – від місцевих операторів газорозподільних мереж за транспортування газу.

У разі, якщо попередні газопостачальники продовжать надсилати рахунки чи вимагатимуть оплатити послуги споживання газу, починаючи з 1 травня 2022 року, необхідно повідомити за електронною адресою: client@gas.ua.

Також слід зауважити, що номер особистого рахунку споживача не зберігається, оскільки використовуються різні інформаційні системи. Дізнатися номер особового рахунку можна:

  • на сайті gas.ua на сторінці “Дізнатися номер рахунку”;
  • у чатботах GASUA у Viber, Telegram та NaftogazGasSupply у Facebook, Messenger;
  • на квитанції, яку доставить “Укрпошта”;
  • у контакт-центрі ГК “Нафтогаз України”.

У разі виникнення будь-яких питань можливо звернутися до контакт-центру ГК “Нафтогаз України” за номерами: (066) 300-28-88; (098) 300-28-88; (093) 300-28-88.