Червоний промінь

Повітряну тривогу оновили – запроваджено нові звуки

Деякі територіальні громади країни оновили сигнали повітряної тривоги. Центр протидії дезінформації на своїй Facebook-сторінці повідомив, що через загострення ядерного шантажу Росії окремі громади запровадили кілька сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки. Спеціалісти розповіли, як розпізнати нові сигнали небезпеки.

Відтепер мешканці таких громад чутимуть:

  • звук церковних дзвонів – сигнал хімічної небезпеки;
  • дзвін в набат – сигнал радіаційної небезпеки;
  • звук, подібний до гудка потягасигнал евакуації з міста.
В разі оголошення повітряної тривоги лунає довгий безперервний сигнал сирени щонайменше 30 секунд. Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

Ігнорувати сигнали повітряної тривоги не можна. Під час її оголошення варто негайно йти до найближчого укриття. Якщо ж такої можливості не має, треба пам’ятати про правило 2-х стін та 2-х виходів, нагадали в ЦПД.

Правило двох стін описує безпечне приміщення в будинку, в якому можна втекти від пострілів та вибухів. Між людиною та вулицею має бути як мінімум дві стіни, а краще навіть більше. Перша стіна перебирає силу вибуху – зруйнуватися може вікно чи вся стіна.

Правило двох виходів каже, що у сховищі має бути щонайменше два виходи на протилежних стінах. Якщо на одному з виходів станеться пожежа чи завал, можна буде вибратися через другий.