Червоний промінь

Переплату за газ можна повернути – пишемо заяву правильно

З початку травня 2022 українці почали отримувати газ від постачальника останньої надії – ГК “Нафтогаз”. Але цей перехід відбувся дуже непомітно, про це мало поінформували населення. Тому деякі українці все ще сплачують за паливо своїй колишній компанії. Через це більшість громадян досі не отримали ці кошти назад. В “Нафтогазі” розповіли, як “нагадати” про це постачальнику та забрати гроші.

Якщо постачальник газу змінився, переплата за спожитий газ не переходить до нового постачальника. Її необхідно повертати самостійно. Власне, кошти можна лише забрати, адже переплату не можна переадресувати на оплату за розподіл (доставку) газу. Якщо людина досі цього не зробила, треба написати заяву та особисто звернутися до попереднього постачальника. Також можна надіслати заяву за адресою для листування. Вона обов’язково повинна містити персональні дані (ПІБ та місце проживання), прохання повернути кошти, дату та підпис. Документ має довільну форму, але про всяк випадок зразок є у постачальника.

В листі мають бути:

  • копія паспорта власника особового рахунку (перші дві сторінки та реєстрація);
  • копія ідентифікаційного коду власника особового рахунку;
  • довідка з реквізитами карткового рахунку з банку (або виписка з “Приват24”);
  • копія квитанції про оплату за природний газ за період, коли виникла переплата.

Споживач повинен завірити всі копії документів, поставивши напис “Згідно з оригіналом”, дату та підпис.

Що стосується термінів повернення грошей, попередня газопостачальна компанія надасть відповідь протягом 14 (максимально 30) календарних днів. Лише клієнт має право забрати свою переплату у колишнього постачальника. Перерахування коштів або взаєморозрахунок між компаніями неможливий.