Червоний промінь

Хакери зламують особисті Facebook-сторінки українців: як убезпечитися?

Від початку повномасштабного воєнного вторгнення РФ на територію нашої держави Держспецзв’язку отримує від українців безліч запитань щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом, месенджерами та соцмережами, про роботу телебачення та інші. Зокрема, масово страждають українські користувачі соцмережі Facebook: від їхнього імені друзям розсилають повідомлення із проханням дати грошей. Запорізька РДА поширила пам’ятку, в якій вказано, що робити в такому випадку.
 
Випадки зламу персональних сторінок користувачів Facebook, на жаль, непоодинокі. Зламавши сторінку, зловмисники не тільки можуть просити гроші у борг від імені власника акаунту, а й використати сторінку для розміщення потрібної їм інформації, або ж просто для отримання особистих даних людини, які можуть зберігатися у профілі.
 
Як діяти при зламі акаунту? Перш за все, якщо є змога, і ви не втратили доступу до свого облікового запису, терміново змініть пароль до сторінки:
 
Відкрийте меню у верхньому правому куті сторінки Facebook;
Виберіть “Налаштування та конфіденційність”, а тоді натисніть “Налаштування”;
Натисніть “Безпека й авторизація”;
Клацніть “Редагувати” поруч із пунктом “Змінити пароль”;
Введіть поточний і новий паролі;
Натисніть “Зберегти зміни”.
 
Повідомте Facebook, що ваш обліковий запис зламали. Якщо ви втратили доступ до акаунту – невідкладно попросіть друзів повідомити адміністрації Facebook, що вашу сторінку зламано. Для цього в шапці сторінки натисніть три крапки та виберіть пункт “Отримати підтримку або поскаржитися на профіль”. Далі – “Я хочу допомогти”, а після цього – “Злам облікового запису”.
 
Детальну інформацію можна дізнатися в розділі “Зламані облікові записи” в Довідковому центрі Facebook. Наголошується, що для захисту свого акаунта в соцмережі необхідно обов’язково заздалегідь установити двофакторну автентифікацію та надійний пароль.