Червоний промінь

Інформація про холерну паличку у воді – фейк

У Запоріжжі розповсюджують фейк про холерну паличку у воді. Повідомлення поширюється публічними сторінками у соцмережі Facebook та Telegram-каналами. В ЗОВА прокоментували чутки і підкреслили, що це фейкова інформація.
 
“Сьогодні в ЛСПМ збирала головлікар та оголосила попередження. Очікують появи холернох палички в воді, смертей буде більше, аніж від COVID. Пити лише кип’ячену воду, чистити зуби, мити фрукти та овочі також”, – йдеться в тексті допису, що поширюється. Проте в обласній військовій адміністрації спростували це, уточнивши, що таке «повідомлення» вже поширилося пабликами інших різних міст. В установі вважають, що комусь вигідно тримати населення в стані підвищеної тривожності.
 
До того ж, генеральний директор ДУ “Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Тарас Тищенко доповів, що через великий потік внутрішньо переміщених осіб його відомство посилило епідеміологічний нагляд з метою попередження виникнення можливих ускладнень епідситуації. Що стосується ситуації з водою, про яку йшлося вище, то повідомив, що подібних прогнозів немає, принаймні, для Запоріжжя.