Червоний промінь

Яких громадян закон вважає колаборантами? В МВС дали відповідь

Кожен випадок співпраці з окупантами розглядатимуть окремо. Речниця МВС Альона Матвєєва на брифінгу розповіла, що якщо на тимчасово захоплених територіях людина здійснювала свою звичну життєдіяльність, то притягнути її до відповідальності за колабораціонізм неможливо. Якщо ж людина прямо допомагала військам РФ отримувати певну інформацію про плани ЗСУ і брала участь в інформаційних кампаніях ворога, за це буде покарання.

“Під кожен випадок закон не застосуєш однаково. Наприклад, якщо людина працювала у магазині, то неможливо її притягнути за колабораційну діяльність. Кожен випадок розбирається окремо. Якщо особа не співпрацювала з загарбниками, а просто працювала перукарем, наприклад, на тимчасово захопленій території, то, відповідно, не буде претензій. Підозри вручатимуть тим, хто співпрацював з окупантами – наприклад, надавав росіянам дані про українських військових”, – уточнила Матвєєва.

Покарання за колаборацію з РФ також у кожному випадку визначатимуть окремо. У разі, якщо людина закликала підтримувати військових РФ або надавала певні відомості, брала гуманітарну допомогу від росіян і розповсюджувала її – це одне покарання. Більш серйозні дії особи, наприклад, коли колабораційна діяльність людини мала такий вплив, що хтось через неї загинув, потягнуть за собою значно більший термін. За це можна навіть отримати довічне ув’язнення.