Червоний промінь

В Україні почали діяти жорсткі штрафи водіям та заборона на випалювання трави

В Україні набрали чинності нові штрафи за порушення правил дорожнього руху. Штрафні санкції будуть застосовуватися як до водіїв, так і до пішоходів і велосипедистів. Відповідний закон був опублікований у виданні “Голос України” інабрав чинності з дня, наступного за днем ​​оприлюднення, повідомляє РБК-Україна.

Якщо водій перебував у стані сп’яніння, йому буде загрожувати штраф у розмірі 17 тисяч грн (до цього штраф становив 10,2 тисячі) з позбавленням водійських прав на рік.

За повторне порушення протягом року оштрафують вже на 34 тисячі гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки з оплатним вилученням авто або без такого.

Або ж це будуть карати адміністративним арештом на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки з оплатним вилученням авто або без такого.

А якщо водій порушить втретє, його чекає 51 тисяча гривень штрафу, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу. Або ж загрожуватиме адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років, з конфіскацією авто, що знаходиться в приватній власності порушника.

Також почав діяти закон, що забороняє випалювання трави. Він зобов’язує землекористувачів не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого Мінприроди. При цьому до другого читання із законопроекту прибрали штрафи за випалювання трави і підпал лісів. Адмінстягнення хотіли передбачити на рівні від 3060 до 30600 гривень.