Червоний промінь

Список “гарячих ліній” Уряду, де допомагають населенню

Розпочавши повномасштабне вторгнення в Україну, російська влада прирекла багатьох мирних українців на біль та страждання. Зруйновані та покинуті домівки, військові злочини з приниженням людської честі й гідності, евакуація з зон бойових дій, нестача ліків – всі ці питання вмить стали гострішими, ніж будь-коли. В Уряді вчергове опублікували номери “гарячих ліній”, куди можна звернутися по державну допомогу в умовах війни.

Міністерство соціальної політики продовжує опікуватися українцями, які потребують соціального захисту.  Для того, аби громадяни змогли дізнатися усю актуальну інформацію у сфері соціального захисту населення, у міністерстві функціонує 4 “гарячі лінії”, а саме: “гаряча лінія” із соціальних питань (т.: 1539 для консультацій осіб з інвалідністю); “гаряча лінія” протидії торгівлі людьми та домашньому насильству (т.: 1547); Національна соціальна сервісна служба України (т.: (044) 289-87-89); контакт-центр Пенсійного фонду України (т.: 0-800-503-753, (044) 281-08-70, (044) 281-08-71).

Міністерство закордонних справ приймає звернення громадян у разі виникнення надзвичайних ситуацій за кордоном, загрози життю або здоров’ю громадян України за кордоном. Номер цілодобової “гарячої лінії”: (044) 238-15-88. Проте лінія екстреного зв’язку не використовується для надання довідкової інформації та консультацій з консульсько-правових питань і питань отримання консульських послуг. Така інформація міститься на вебсайтах МЗС та закордонних дипломатичних установ України (розділ “Консульські питання”) або надається у телефонному режимі українськими консулами в країні перебування.

Міністерство аграрної політики залишається на зв’язку, якісно і вчасно надає роз’яснення та консультує з питань функціонування агропромислового сектору країни. Крім того, можна отримати консультації з питань бронювання військовозобов’язаних, а саме – щодо алгоритму дій стосовно процедури бронювання та допомоги в оформленні документів по бронюванню військовозобов’язаних. Також за номером гарячої лінії Мінагрополітики є можливість перевірити наявність наказів Мінекономіки “Про бронювання військовозобов’язаних за суб’єктами господарювання агропромислового комплексу”. Номер гарячої лінії – 0-800-215-010.

Міністерство внутрішніх справ працює над: евакуацією із зони ведення бойових дій; соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам; гуманітарною допомогою для внутрішньо переміщених осіб; пошкодженим внаслідок бойових дій майном (фіксація завданих збитків); розшуком зниклих родичів та близьких осіб на окупованих територіях. Громадяни отримують відповідні роз’яснення або ж довідкову інформацію щодо органів влади, до компетенції яких належить вирішення порушених питань, і їхні контакти. “Гаряча лінія” МВС України – 1536.

Міністерство енергетики залишається на зв’язку та готове допомагати громадянам в питаннях діяльності енергетичної галузі. Якість та стабільність енергопостачання, розрахунки за енергопостачання, зміна постачальників газу та електроенергії, чи може постачальник відключати побутових та промислових споживачів від газопостачання та електропостачання – консультацію щодо цих питань можна отримати за безкоштовним номером 0800-507-0-52 або 044-594-65-45. Фахівці приймають дзвінки щоденно: з понеділка по четвер з 8:00 до 13:00, з 13:45 до 17:00, у п’ятницю з 8:00 до 13:00, з 13:45 до 15:45.

Міністерство юстиції гарантує безоплатну правову допомогу для людей, хто постраждав чи покинув свій дім через дії агресора. Юристи нададуть консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про безоплатну правову допомогу тощо. Зателефонувати до контактного центру системи з надання безоплатної правової допомоги можна за телефоном: 0-800-213-103. Фахівці на зв’язку щодня з 08:00 до 19:00, зокрема, у вихідні дні. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні. Для дзвінків з-за кордону функціонує номер +38 (044) 363-10-41 (вартість такого дзвінка – за тарифами оператора зв’язку).

Міністерство здоров’я має 3 гарячих лінії, на які можуть звертатися громадяни, щоб отримати інформацію з актуальних питань. Наприклад, як знайти необхідні лікарські препарати, як продовжити термін дії довідки з інвалідності, як завантажити COVID-сертифікат тощо. Також на гарячій лінії лікарі-волонтери дають безкоштовні онлайн-консультації. До роботи в контакт-центрі МОЗ залучено 48 медпрацівників різних спеціальностей, які можуть надати поради та рекомендації. Гаряча лінія МОЗ – 0-800-505-201.

Національна поліція цілодобово надає роз’яснення з питань, пов’язаних з: розшуком безвісно зниклих громадян в умовах воєнного стану, викраденням або потраплянням в полон громадян на території України, щодо процедури поховання та документів, необхідних для поховання особи тощо.  За безкоштовним телефонним номером 0-800-50-02-02 громадяни можуть звернутися до кол-центру Нацполіції України. Він працює щоденно з 09:00 по 18:00 (на період воєнного стану).