Червоний промінь

Нові ПДР з листопада. Конфіскація авто

1 листопада набудуть чинності зміни до Правил дорожнього руху, затверджені постановою Кабміну від 29 вересня 2021 р. № 1091. Про це повідомляють на офіційному сайті МВС.

Про основні зміни розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький:

Нові дорожні знаки
З’явилися нові дорожні знаки – житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.

Нова дорожня розмітка
ВВедено нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо.
До чинної вертикальної розмітки додано нову: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки відповідно до положень ДСТУ 2587:2021, де крайовою є лише розмітка 1.2.

Також, за словами заступника міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрія Гайченка, водіям-боржникам, чия швидкість у місті буде вищою 150 км/год (при дозволених 50 км/год), загрожуватиме конфіскація авто. Особливо це стосується тих, хто не лише порушує ПДР, а ще й не сплачує штрафи.

“Поки що умовною “цифрою реагування” обрано перевищення швидкості в 150 км на годину. Виконавча служба за наявності законних підстав ініціюватиме і проводитиме спільно з працівниками МВС вилучення за борги автомобілів таких “швидкісних” порушників. Якщо людина дозволяє собі їздити містом зі швидкістю більше 150 км/год, то вона має за це відповідати. Особливо за умови, що вона не лише порушує швидкісний режим, а й не сплачує штрафи за такими перевищеннями”, – сказав заступник міністра.