Червоний промінь

Локдаун завершився: які обмеження в країні від сьогодні

В Україні з понеділка, 25 січня перестають діяти посилені карантинні обмеження. Країна знову переходить в “помаранчеву” зону, яка діяла до локдауну, введеного 8 січня. Тепер в Україні починають діяти обмеження “помаранчевої” зони з 00:00 25 січня до 28 лютого 2021 року. Про це повідомляє Telegram-канал “Коронавірус_інфо”.

Зокрема, заборонено проведення масових (культурних, в тому числі концертів, спортивних, соціальних, рекламних) заходів за участю понад 20 осіб, заборонений прийом відвідувачів у кінотеатрах та інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць, а також прийом відвідувачів в музеях, на виставкахв яких не забезпечена можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 10 кв. м приміщення.

Не дозволяється робота спортивних залів і фітнес-центрів, які не можуть забезпечити можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 20 кв. метрів загальної площі приміщення.

Також заборонено проведення дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів), роботу закладів громадського харчування з організацією дозвілля, в тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій.

Робота громадського харчування перебуває під забороною з 23:00 і до 7:00, із забороною проведення розрахункових операцій після 22:00, крім адресної доставки замовлень і замовлень на винос.

Крім того, заборонена діяльність установ, що надають послуги з розміщення (крім готелів, санаторно-курортних установ, установ і організацій, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю).

Що стосується навчання, то з 25 січня заборонено:

  • відвідувати навчальні заклади здобувачами освіти групами кількістю більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати навчальні заклади здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більше 50% претендентів освіти і персоналу навчального закладу;
  • проводити в навчальних закладах масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу і в присутності глядачів (відвідувачів).