Червоний промінь

Гранти для малого та середнього підприємництва допоможуть почати власну справу

Українці зможуть отримати державне фінансування закладки саду, а також кошти для розвитку тепличного господарства. Інформацією для тих, хто хоче стати підприємцем, поділилися в ЗОВА, посилаючись на відповідну Постанову Кабміну.

Йдетсья про Програми розвитку тепличного господарства та садівництва передбачають надання грантів на реалізацію типових проєктів, затверджені Мінагрополітики. Це легкі тепличні модулі розміром близько 2 га та сади площею до 25 га.

Підприємці, які хочуть побудувати теплицю, можуть залучити до 7 млн грн державного співфінансування. Для першої тисячі заявок держава компенсує 70% від вартості проєкту, для всіх наступних заявок – 50%. Для тих, хто планує закласти сад, передбачається співфінансування в залежності від типу рослин, що висаджуються: для першої тисячі гектарів держава компенсує 70% вартості проєкту, для наступних – 50%.

Рішення про надання гранту приймається Мінагрополітики за умови наявності правильно оформленої заявки з додатками (типовий проєкт та бізнес-план).

Отримувачі коштів зобов’язуються створити 40 нових постійних та сезонних робочих місць у тепличному господарстві та від 3 до 20 нових постійних та сезонних робочих місць – у садовому. Заявку на участь у програмі підтримки підприємці можуть подати через портал “Дія” за посиланнями для гранту на сад та гранту на теплицю. Крім цього, бажаючих вислухають у відділеннях уповноважених системно важливих банків, перелік яких визначає Національний банк України.