Червоний промінь

Голова НКРЕКП пояснив, як формується ціна на газ

Голова Нацкомісії, що регулює сфери енергетики і комунальних послуг, Валерій Тарасюк розповів, як формується ціни на газ, повідомляє УНН. За його словами, близько половини тарифу на газ становить вартість технологічного газу, яка зараз становить 5850 гривень за 1000 куб. м.

“До 50% тарифу – це вартість технологічного газу. Для того, щоб газ доставити в будинок, компанія повинна використовувати певну кількість газу, щоб транспортувати основний обсяг газу”, – пояснив він.

За словами Тарасюка, зараз цей газ коштує 5850 гривень без ПДВ за 1000 куб. м.

Ще 30% тарифу – зарплата працівників підприємств газорозподільних компаній.

“Коли ми говоримо про необхідність зниження тарифу на розподіл або транспортування природного газу, ми повинні враховувати кожну зі складових цього тарифу. Якщо знизити вартість технологічного газу, яка залежить від ринкової ціни природного газу, то тоді збитки понесе Оператор газотранспортної системи, що створить колапс, або знизити зарплату кваліфікованому персоналу газорозподільних компаній, яка в середньому становить близько 14 тис грн і точно є не найбільшою в країні”, – говорить Тарасюк.

Також у вартість тарифу на газ включають витрати на ремонт, технічне обслуговування, утримання диспетчерських аварійних служб – це 20% тарифу.