Червоний промінь

Фахівці та артисти створили цикл “Хоробрих казок” для дітей

Під час війни, яка триває буквально за вікном, дуже важливо оберігати спокій дітей та вселяти в них надію на краще. Міністерство культури та інформаційної політики України вирішило допомогти в цьому батькам. Відомство запустило проєкт “Хоробрі казки” – збірку аудіоказок про нові українські реалії. Про колективну ідею розповів портал “Детектор медіа Суспільного”.

З кінця жовтня в Telegram-каналі “Суспільне: казки” та YouTube-каналі “Бробакс” щотижня виходять аудіоісторії нового часу для українських дітей та їхніх батьків. Це терапевтичні оповідання спільного досвіду вітчизняних родин, які правдиво, але делікатно пояснюють дітям сучасні реалії, що наскрізно присутні в цікавих розповідях зі щасливими завершеннями. Озвучують 12 пізнавально-розважальних аудіоказок українські артисти, військові, митці та народні улюбленці.

“Хоробрі казки” почалися з самоката в Гуманітарному штабі, де я волонтерила на початку повномасштабного вторгнення. Розгублені батьки, які прибували евакуаційними потягами, вирішували життєво необхідні питання, а діти сумували за велосипедами, самокатами, ведмежатами. Вигадана мимохідь історія про самокат, який чекає вдома, дуже підбадьорила маленьку Злату з Маріуполя, поки ми терміново шукали його для неї у Львові. Історії з’являлися одна за одною, як відповідь на події навколо”, — розповідає керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ “Суспільного” Вікторія Мурована.

Маріанна Новаковська додає, що навіть зовсім маленьким дітям потрібні відповіді на непрості питання про війну, смерть і що буде далі. Задача дорослих — дати відповіді, не тікати від складних питань, знайти можливість підібрати слова, óбрази, дати відчуття безпеки, навіть коли самим страшно. 

Окрім YouTube та Telegram-каналів, слухати казки можна за посиланнями на платформах:

Записи також можна завантажити на телефони, аби слухати, коли зникає мережа.