Червоний промінь

Експерти радять швидко запастися їжею – ціни злетять

Кожному українцеві, який знає свій продуктовий набір, варто почати формувати меню та графік харчування, аби розуміти середню витрату продуктів та купувати нешвидкопсувні товари. Щоб пережити осінь та зиму, українцям необхідно запасатися продуктами вже зараз, бо невідомо, чи будуть вони потім по кишені. Таку пораду дає аналітик Центру біржових технологій Максим Орищак, його слова цитує “Акцент”.

Він вважає, що українцям перш за все варто побоюватися динаміки цін на базові продукти харчування. “Тому слід формувати запаси їжі вже зараз. Наскільки можна підстрахувати себе з точки зору здатності прогодуватися восени та взимку – настільки це варто зробити“, – вважає аналітик. Вже до осені, за прогнозами фахівця, подорожчання продуктів становитиме в середньому не менш ніж 10%, причому дорожчатимуть всі основні продуктові групи. Наприклад, м’ясо дорожчатиме через зростання цін на корм для тварин. Молочна продукція збільшиться в ціні за сезонним фактором. Так само буде і з фруктами та овочами. Оцінювати кожну позицію немає сенсу, оскільки в середньому зростання складе не менше 10%, каже Орищак.

Тому, впевнений експерт, настав час готуватися до зими, аналізуючи своє меню та запити, аби не переходити потім на збіднений раціон. “Кожному українцеві, розуміючи свій продуктовий набір, варто почати формувати меню та графік харчування, щоб розуміти середню витрату продуктів та купувати нешвидкопсувні товари. Попит може впасти на будь-яку продукцію, в міру її подорожчання. І люди будуть переходити на більш дешеві каші, на овочі з дисконтом та закрутки”, – оцінює Максим Орищак.