Червоний промінь

Експерти радять чекати здешевшання овочів та м’яса до осені

В Україні до осені зміняться ціни на м’ясо та овочі. Такий прогноз дає аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин. В інтерв’ю “РБК-Україна” експертка розповіла, що буде з цінами на основні продукти.

Говорячи про овочі, експерт нагадала, що це сезонний продукт, ціни на який зазвичай зменшуються в міру надходження нового врожаю. “Тому протягом липня варто очікувати зниження цін на всі види овочів, особливо в міру надходження овочів відкритого грунту. І навіть інфляційні процеси, що відбуваються в країні через війну, не зможуть стримати це зниження”, – прогнозує вона.

Що стосується цін на молочні продукти, то в найближчі тижні, каже Литвин, ціни змінюватися не будуть, попри зростання вартості молока в світі.

Щодо вартості м’яса, на думку фахівчині, слід очікувати більш цікаві зміни. “Якщо говорити про яловичину, то м’ясопереробні комплекси її майже не купують, тому що зараз на ринку є її перенасичення. Яловичина є більш експортоорієнтованим продуктом, який майже не торгується за кордоном через блокування портів. Тому, можна сказати, що ціна на неї найближчим часом не зміниться, втім, можливо, і “просяде” на 2-3%”, – вважає Литвин. Зі свининою ситуація складніша – її промвиробництво скоротилося через відхід з ринку виробників південного сходу, що підвищило ціни. За словами Литвин, найближчим часом ціни на неї не будуть стрімко зростати, адже в червні було імпортовано 9 тисяч тонн, а це майже в 4 рази більше, ніж у червні 2021 року. Це збільшить внутрішню пропозицію і не дасть рости цінам. Аналогічний прогноз у експертки й щодо курятини – найближчим часом ціни на неї залишаться незмінними. Аналітик УКАБ каже, що низькі ціни на зернові культури поки стримують подальше зростання цін і на м’ясну групу.