Червоний промінь

Десять заповідей здоров’я

Міжнародна група лікарів, психологів і дієтологів розробила «десять заповідей», слідуючи яким, ми зуміємо дещо продовжити і зробити приємнішим наше земне існування.

1 Не переїдайте! Замість звичних 2500 калорій задовольняйтеся 1500. Тим самим ви забезпечите розвантаження своїм клітинам і підтримаєте їх активність. Клітини швидше оновлюються, і організм стає менш сприйнятливим до захворювань. Харчуйтеся врівноважено: їжте не багато, але й не занадто мало.
2 Меню має відповідати вашому віку. У 30-річних жінок перші зморшки з’являться пізніше, якщо вони регулярно будуть їсти печінку й горіхи. Людям старше сорока років корисний бетакаротин. Після 50 років кальцій тримає в тонусі кістки, а магній – серце. Чоловікам старше сорока необхідний селен, що міститься в сирі й нирках. Селен сприяє розрядці стресу. Після п’ятдесяти, харчуючись рибою, ми захистимо серце і кровоносні судини.
3 Спробуйте знайти підходящу для себе роботу! Робота сприяє моложавості, стверджують французи. Той, хто не працює, виглядає на п’ять років старше. Деякі професії, на думку соціологів, допомагають зберегти молодість. До їх числа відносять професії диригента, філософа, художника і священика.
4 Знайдіть собі пару в житті! Любов і ніжність є кращим засобом проти старіння. Двічі на тиждень займаючись коханням, людина виглядає на чотирнадцять років молодшою. Під час статевого акту в організмі виробляється гормон ендорфін, який інакше називають гормоном щастя. Він сприяє зміцненню імунної системи.
5 Майте на все власну точку зору. Усвідомлено живі значно рідше впадають в депресію й бувають пригніченим, ніж ті, хто лише пасивно пливе за течією.
6 Рухайтеся! Навіть вісім хвилин занять спортом у день продовжують життя. В процесі руху вивільняються гормони росту, вироблення яких особливо скорочується після тридцяти років.
7 Спіть у прохолодній кімнаті! Доведено: хто спить при температурі 17-18 градусів, довше залишається молодим. Причина полягає в тому, що обмін речовин в організмі й прояв вікових особливостей залежать також і від температури навколишнього середовища.
8 Час від часу балуйте себе! Іноді всупереч усіляким рекомендаціям щодо здорового способу життя дозволяйте собі ласий шматочок. А якщо вам дуже сподобалося нове плаття або хочете торт, не треба тут же думати про економію.
9 Не слід завжди придушувати гнів у собі! Той, хто постійно корить лише самого себе, замість того, щоб розповісти, що його засмучує, а часом навіть посперечатися, обмінятися думкою з оточуючими, більше підданий будь-яким захворюванням, у тому числі й виникненню злоякісних пухлин. Згідно з результатами міжнародного тестування, 64 відсотки респондентів, які страждають на рак, завжди придушують гнів у собі.
10 Тренуйте головний мозок! Час від часу розгадуйте кросворди, грайте в колективні ігри, що вимагають розумової діяльності, вивчайте іноземні мови. Рахуйте в умі, а не тільки на калькуляторі. Змушуючи працювати мозок, ми уповільнюємо процес вікової деградації розумових здібностей; одночасно активізуємо роботу серця, системи кровообігу та обмін речовин.