Червоний промінь

Чому варто їсти виноград?

Ці сонячні ягоди називають чарівним даром природи. І не тільки тому, що приємні й смачні, адже є чимало й інших, які могли б позмагатися з ними. Цінність винограду полягає у тому, що у ньому сконцентровані життєво важливі для людини мінеральні та органічні речовини, вітаміни.
Особливо багатий він на цукри, що містяться у найбільш доступній людському організму формі – у вигляді фруктози і глюкози. Це також комора незамінних для людини амінокислот, що швидко й легко мобілізуються організмом. Він бере участь у таких життєво важливих процесах, як синтез білків шкірних покривів, вітамінів, деяких гормонів, регулювання жирового обміну, стимулювання ростових процесів тощо. Дубильні речовини винограду сприяють активізації обмінних процесів, а ще вони значно зменшують наслідки променевого ураження.
Пектинові речовини, що містяться у свіжому винограді, проявляють антитоксичний вплив, здатні захищати від опромінення, зв’язувати та виводити з організму важкі метали, токсини, радіоактивні елементи. Ягоди винограду дуже багаті на вітаміни А, С, В, B1, В6.
Сік винограду вирізняється високою активністю макро- та мікроелементів. У свіжих ягодах, скажімо, калію більше, ніж в апельсинах, мандаринах та інших плодах. А за вмістом кальцію, фосфору, магнію, натрію він не поступається яблукам, лимонам, грушам, журавлині. Виноград ще в давні часи здобув славу високоцінного лікувального продукту. Його застосовують для лікування недокрів’я, шлункових захворювань, туберкульозу. Так, глюкоза та фруктоза винограду завдяки швидкій та повній засвоюваності є незамінним засобом у лікуванні загальної слабкості організму, сприяє відновленню нормальної діяльності серцево-судинної та нервової систем. Наявність у винограді легкозасвоюваних цукрів, вітамінів, органічних кислот забезпечує не лише фізіологічні, а й дієтичні властивості. Він має діуретичні, промивні, жовчогінні, кровоспинні властивості, знезаражує шкідливі продукти, вважається цінним енергетичним засобом.
Корисний не тільки у свіжому вигляді. Не менш цінні соки та концентрати, варення, джеми. Чисте натуральне вино з винограду завжди вважалося більш корисним для здоров’я, ніж горілка та інші міцні спиртні напої. Надзвичайно корисні висушені ягоди – родзинки.