Червоний промінь

В травні в обласному протипухлинному центрі запрацює новий лінійний прискорювач

Новий корпус блоку променевої дистанційної терапії був побудований в Запорізькому регіональному протипухлинному центрі за 14 місяців. Скоріше за все, лінійний прискорювач шведської компанії ELEKTA запрацює вже в травні.
Про це повідомляє регіональний інтернет-портал 061.

“Зараз в області не існує жодного лінійного прискорювача. він повинен вирішити проблему лікування онкозахворювань. Тому потрібно вводити його в експлуатацію. Я задоволений масштабами проведених тут робіт”, – сказав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час зустрічі з головою ЗОДА Олександром Старухом у Запоріжжі.

Вартість лінійного прискорювача склав 64 млн 850 тисяч гривень. його купували в складчину (гроші виділялися з бюджетів Енергодара, Запоріжжя та бюджету області). Другий лінійний прискорювач планують купити в кредит. Це рішення вже підтримали депутати облради.

у 2019 дистанційно-променеву терапію пройшло тисяча шістсот сімдесят два людини . Запорізький регіональний протипухлинний центр є базовим закладом для надання медичної допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Потужність протипухлинного центру – 305 ліжок. Щорічно в Запорізькій області реєструється 5-6 тис. нових випадків онкопатології, з яких 3-3,5 тис. Хворих потребують проведення променевої терапії.