Червоний промінь

В МОЗ заявили, що Україна пройшла пік третьої хвилі коронавірусу

Дотримання карантинних обмежень громадянами дозволило Україні пройти пік третьої хвилі захворюваності на COVID-19, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу МОЗ 20 квітня.

“Хотів би розпочати зі стриманого оптимізму. Ми зараз знаходимось у третій хвилі коронавірусної хвороби. Ми всі бачимо, як на сьогоднішній день важко і з якою кількістю випадків щодня ми стикаємося. Але водночас ми можемо констатувати, що ми пройшли пік захворюваності”, – сказав міністр. За словами Степанова, про те, що “хвороба пішла на спад”, говорять цифри за минулий тиждень у порівнянні до позаминулого тижня. І в цьому заслуга українців, які дотримувалися обмежень. 

“Ми отримали майже на 13,5 тисяч менше захворівших, ніж було позаминулого тижня. Така ж ситуація і по кількості госпіталізацій: ми отримали на 3,5 тисячі менше людей, які були госпіталізовані на минулому тижні в порівнянні з позаминулим”, – зазначив Степанов.

Але в деяких регіонах ситуація залишається “достатньо напруженою”, 12 регіонів перебувають на “червоному рівні” епідемічної небезпеки.

“Найважча ситуація в місті Київ і Київській області, на Одещині, Сумщині, Миколаївщині та Харківщині. У столиці на сьогоднішній день зайнято майже 75% ліжок із киснем, у Київській області – 70%, в Одеській області 73%, у Сумській області – 69,5%”,  – сказав очільник МОЗ.