Червоний промінь

Шмигаль: ми ведемо переговори з виробниками шести вакцин

Зараз Україна веде переговори про закупівлю з виробниками шести вакцин, препарати яких знаходяться на третій стадії випробувань. Серед перших поставок буде не тільки китайська вакцина Sinovac, але й ще три різних препарати. Про це в інтерв’ю одному з українських ЗМІ повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми ведемо переговори з шістьома виробниками вакцини, які сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проходять третю, реєструються в інших країнах і у Всесвітній організації охорони здоров’я як офіційна і легалізована вакцина”, – сказав він.

За його словами, вже зараз є можливість вибирати з трьох вакцин, і в перших поставках їх буде саме три. Шмигаль заявив, що всі вони будуть з підтвердженим відсотком ефективності – їх схвалить ВООЗ і зареєструє Україна. Також він підтвердив, що Україна отримає першу вакцину не пізніше лютого.

“Щойно вакцини будуть зареєстровані в Україні за прискореною процедурою, комерційні підприємства негайно отримають можливість завозити їх в країну. Далі – це вже питання до таких компаній, вони також ведуть свої переговори і укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державною вакцинацією”, – розповів Денис Шмигаль.