Червоний промінь

Міністерство охорони здоров’я планує почати “постковідну” терапію

В Україні планують проводити реабілітацію пацієнтів, які перехворіли на коронавірус. Про це у вівторок, 30 березня, повідомив глава МОЗ Максим Степанов. Через мутації коронавірусу значно зросла кількість пацієнтів з постковідними ускладненнями, тому така пртреба є нагальною, вважає міністр.

“Просто вилікувати людину від COVID вже недостатньо. Медики фіксують до 70% різних постковідних ускладнень”, – розповів він.

Для вирішення цієї проблеми створено робочу групу для напрацювання пакету ініціатив щодо постковідної реабілітації.

“Напрацювання комплексного лікування легеневих ускладнень, уражень центральної нервової системи, психологічна реабілітація – наше завдання протягом року”, – зазначив Степанов.

Також глава МОЗ розповів про продовження тижневого зростання захворюваності.

“За минулий тиждень зросла кількість нових випадків. В цілому зареєстрували 98,153 тис. випадків, що майже на 13 тис. більше, ніж минулого тижня. Також збільшилася кількість госпіталізованих осіб: якщо тиждень тому в медустановах перебували близько 37 тис. пацієнтів, то зараз їх близько 44 тис.”, – сказав він.

За його словами, зараз зайнято майже 54% від усього обсягу ліжок.

“Ситуація відрізняється у регіонах. Досить напруженою вона є в Києві, Одеській, Миколаївській і Житомирській областях. Водночас в Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях ситуація стабілізувалася”, – додав Степанов.