Червоний промінь

Медиків ЗЦРЛ вакцинували першими

Учора в Запорізькій центральній районній лікарні, у кабінеті інфекційних захворювань, стартував перший етап щеплення від COVID-19 вакциною Covishield. Найпершою щеплення вакциною від коронавірусу отримала головний лікар ЗЦРЛ Тетяна Гудим.

Щеплення проводилося мобільною бригадою Вільнянського центру ПМСД. Перед процедурою обов’язковим було підписання інформаційної згоди, в якій відображено наявність або відсутність хронічних захворювань, алергії, протипоказань тощо.
Процедура пройшла успішно, всі працівники після 30-хвилинного спостереження за самопочуттям знову приступили до роботи.
Серед медпрацівників лікарні панує одностайна позиція – за вакцинацію, адже наукові дослідження чітко показали: вона з великою долею вірогідності допоможе запобігти зараженню COVID-19 і можливим ускладненням у разі захворювання. Тим, хто відмовляється або не впевнений, чи треба вакцинуватися, головний лікар ЗЦРЛ побажала подолати свої страхи та все ж наважитися. «На мою думку, щепитися необхідно не лише від коронавірусу, а й від всіх керованих інфекцій. Треба тільки виважено підійти до процедури», – вважає Тетяна Гудим.
Разом з Тетяною Вікторівною цього дня вакцинувалися ще 29 медиків, серед них – заступник головного лікаря ЗЦРЛ Н.М. Рижова, заступник головного лікаря Кушугумської філії ЗЦРЛ О.І. Приходченко, лікар-хірург В.В. Горобченко, лікарі-анестезіологи Н.А. Яницька та Т.М. Клименко, а також лікарі-стоматологи, працівники інфекційного відділення та інші медпрацівники.
Лікар мобільної бригади Катерина Хубулова розповіла журналістам, що вакцинальну кампанію вони розпочали з 11 березня – за цей час працівники вже встигли вакцинувати 70 осіб з Вільнянського та Новомиколаївського районів. Щодо побічних реакцій пацієнти до лікарів майже не зверталися. Тільки одна людина поскаржилася на незначне підвищення температури та лихоманку вночі, які швидко минули. Мобільна бригада безпосередньо після щеплення наглядає за пацієнтом протягом 30 хвилин, решта часу – 30 днів – належить сімейному лікареві. Тому, якщо людині впродовж цього терміну раптом стане зле, вона має звернутися саме до нього.
За організацією вакцинації пильно слідкувала лікар-епідеміолог Ірина Рядінська. Вона наголосила: «Наше головне завдання – щепити в першу чергу всіх лікарів, медпрацівників, які задіяні в лікуванні, й виявили бажання, адже вакцинування добровільне. Також на першому етапі будуть вакциновані підопічні інтернатів, закритих медустанов, поліцейські, військові. У другій хвилі, згідно з календарем щеплень, вакцинуватимуть людей похилого віку. Списки охочих формують сімейні лікарі».

Віталій АНДРІЄЦЬ.