Червоний промінь

Контроль за відпуском рецептурних ліків посилили: що зміниться?

В Україні посилили контроль за призначенням і продажем в аптеках лікарських засобів, у тому числі із вмістом наркотичних речовин. Відповідний законопроєкт № 7444 ухвалила Верховна Рада, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Так, нардепи ухвалили закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення контролю за відпустком лікарських засобів”, що дозволить посилити контроль за відпустком рецептурних ліків в Україні і зробити процес прозорим і безпечним. Згідно з документом, медпрацівникам забороняється призначати пацієнтам рецептурні ліки без оформлення відповідного рецепта. Йдеться, зокрема, про лікарські засоби, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини. Крім того, текст проєкту проголошує, що такі медикаменти не можна виписувати пацієнтам без відповідних медичних показань.

Парламент також заборонив фармацевтам відпускати в аптеках рецептурні ліки без рецепта, за недійсним рецептом або з порушенням порядку продажу препаратів, затвердженого МОЗ.

У відомстві нагадали, що в Україні поетапно вводиться електронний рецепт. Із 1 серпня антибіотики в аптеках відпускаються за е-рецептом. Починаючи з 1 листопада, МОЗ планує запровадити електронний рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби, а з весни 2023 року – на усі інші рецептурні препарати. Нові зміни становитимуть основу законодавчої бази для повноцінного впровадження електронного рецепта.

Дані зміни до законодавства почнуть діяти через три місяці після скасування воєнного стану в Україні.