Червоний промінь

КМУ повернув відшкодування вартості інсулінів, як у мирний час

Відновлено довоєнний механізм відшкодування вартості інсулінів. Відповідне рішення Кабінет Міністрів України ухвалив у вівторок, 12 липня. Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, попри воєнний стан і військові дії, що тривають в країні через агресію РФ, програма реімбурсації (відшкодування державою вартості ліків) продовжує діяти.

Обсяг програми реімбурсації залишився незмінним. На сьогодні вона розповсюджується на 401 лікарський засіб, серед них:

  • 51 – від діабету II типу;
  • 47 – інсуліни; 
  • 5 – у разі нецукрового діабету.

Своїм рішенням КМУ повернув механізм відшкодування вартості препаратів інсулінів, затвердженого Постановою № 854 від 28.07.2021 р., який діяв до війни. Механізм передбачає, що відшкодування (реімбурсація) вартості препаратів інсулінів в рамках програми медичних гарантій для аптечних закладів, які мають договори з НСЗУ, та для пацієнтів буде здійснюватись безоплатно або з доплатою з боку пацієнта, згідно зі встановленою категоризацією інсулінозалежних пацієнтів.

В МОЗ нагадують про перелік аптек, в яких наявні препарати інсуліну. Він знаходиться за посиланням. Водночас пацієнти можуть отримувати препарати інсуліну як гуманітарну допомогу у пунктах видачі ліків, адже з початку війни Україна отримала від виробників понад 1,05 млн доз інсуліну гуманітарної допомоги.