Червоний промінь

Фтізіатрам області планують погасити зарплатні борги до 2023

У вівторок відбулося засідання комісії Запорізької обласної ради (ЗОР) з питань погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати. На зібранні розглянули питання боргів по зарплаті на підприємствах області. Про це повідомили в Відділі комунікацій ЗОР у вівторок, 22 листопада.

Було визначено підприємства з найбільшою заборгованістю: це ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат”, ДП “Кремнійполімер”, АТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” та ДП “Радіоприлад”. В цьому списку також є КНП “Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр” – там заборгованість по заробітній платі становить 7 млн 357 тис. грн. Борг виник через зменшення фінансування з боку НСЗУ, витрати на утримання структурних підрозділів у Бердянську та Мелітополі та витрати на утримання 5 об’єктів нерухомого майна, які фактично не використовуються, розповіли в ЗОР.

Обласна рада разом з директором медзакладу Олександром Тищенком напрацювала шлях вирішення цієї проблеми. До нового року заборгованість по зарплаті перед персоналом фтизіопульмонологічного центру повинна бути ліквідована. Кошти виплатять за рахунок економії на енергоносіях для підрозділів, що нині знаходяться на окупованій території, та низки інших заходів. Також в ЗОР мають план дій, аби уникнути таких ситуацій в подальшому.