Червоний промінь

Житель Розумівки знищив дерев на майже 30 тис. грн

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури викрито кримінальне правопорушення у сфері проти довкілля. До суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця с. Розумівка за фактом незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях за ч. 1 ст. 246 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 03.12.2021 приблизно о 10 годині 43-річний місцевий житель с. Розумівка, маючи умисел на незаконну порубку дерев, прибув до полезахисної лісової смуги, розташованої поблизу села Розумівка, Запорізького району, Запорізької області, де в порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу, з метою незаконної вирубки дерев за допомогою бензопили вчинив незаконну порубку 3 дерев породи біла акація, діаметрами 40 см, 40 см та 42 см завдав істотну шкоду державі на загальну суму 29 395 грн.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді накладено арешт на знаряддя вчинення злочину та незаконно добуті фрагменти дерев з метою їх подальшої спеціальної конфіскації.

Наразі обвинувальний акт відносно вказаного чоловіка, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України,  тобто у  незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, направлено до суду.

За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України передбачене покарання у виді штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000-25500 грн або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.  

Максим СОКОЛОВ,

перший заступник керівника

Запорізької окружної прокуратури.