Червоний промінь

Запоріжжя попрощалося з Іваном Залужним

Церемонія прощання із легендарним запорізьким ветераном Іваном Аникійовичем Залужним, який пішов на 104-му році життя, проходила на Алеї героїв в парку Металургів в Запоріжжі. Подробиці заходу повідомили в відділі комунікацій Запорізької обласної ради.

Від громади Запорізької області данину пам’яті віддала голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

“За своє довге життя Іван Аникійович виграв безліч змагань. Він виграв бій із голодом в 1932-1933 роках. Він вийшов переможцем у Другій світовій війні, ставши її героєм. Він виграв безліч змагань із стрільби, виборовши десятки нагород. Він був непереможним у праці.  І він зробив все для виховання онука – Івана, справжнього патріота, який загинув, захищаючи Україну”, – наголосила Олена Жук.

Голова Запорізької обласної ради відзначила, що їй дуже пощастило знати цю людину особисто.

На прохання дочки Івана Залужного, Галини Іванівни, урочисту церемонію прощання проводили військовослужбовці Національної гвардії України. Молоді армійці з честю тримали в руках нагороди Івана Аникійовича, яких він був удостоєний за свою відвагу і вірність рідній землі. 

Проститися із Іваном Залужним прийшли десятки запоріжців. В тому числі, екс-голова Запорізької облради VII скликання Григорій Самардак і екс-заступник голови Запорізької облради VII скликання Владислав Марченко, керівники комунальних закладів і підприємств Запорізької обласної ради. 

Присутні вшанували пам’ять про Івана Залужного хвилиною мовчання, представники церкви відслужили панахиду за померлим. Поховали Івана Аникійовича Залужного на Осипенківському кладовищі.