Червоний промінь

УПЦ МП заявила про незалежність від РПЦ

Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною. Таким є рішення Собору УПЦ МП, який відбувся у п’ятницю, 27 травня, в Києві.

Постанова включає в себе 10 пунктів, всі вони стосуються позиції Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні. УПЦ МП рішуче засуджує війну як порушення Божої заповіді «Не вбивай!» (Вих. 20:13). “Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви”, – проголошує четвертий пункт документа. Крім того, у рішенні Собору йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква.

Окрім цього, на Соборі піднімалось питання самостійного мироваріння, обговорювався дозвіл єпархіям самостійно вирішувати питання власного життя в умовах війни, якщо погодження з Синодом неможливе. Також Собор розмірковує про створення закордонних парафій для українських біженців. Окремо обговорювалось питання об’єднання православних церков. Собор повторив позицію УПЦ, яка не визнає канонічність Православної церкви України із предстоятелем митрополитом Онуфрієм. По суті УПЦ МП відкинула ідею об’єднання на базі визнаної Вселенським патріархом ПЦУ.