Червоний промінь

Різдвяний піст 2022-2023. Очищаємо тіло й душу правильно

В Україні Різдво Христове відзначається двічі – 25 грудня і 7 січня. Перед цим щороку християни дотримуються Різдвяного посту, який триває 40 днів. Цей час необхідний для того, щоб, відмовляючись від певних видів їжі, очистити не тільки своє тіло, а й душу. Як поститися правильно, зберігаючи традиції, аби досягнути максимального ефекту?

Виходячи з дат Різдва, піст триває:

  • з 15 листопада по 24 грудня (за старим стилем);
  • з 28 листопада по 6 січня (за новим стилем).

У народі Різдвяний піст ще називається Пилиповим – на честь святого апостола Пилипа, пам’ять якого віруючі шанують 27 листопада (14 листопада за старим стилем). Ця дата – останній день, коли можна їсти скоромну їжу. Період Різдвяного посту важливий для кожного християнина, адже відразу після його завершення настає Різдвяний Святвечір – переддень великого свята Різдва Христового. 

Важливо розуміти, що в цей період необхідне не тільки обмеження їжі, але й приборкання своїх плотських бажань. У Різдвяний піст потрібно утримуватися від:

  • лихослів’я і образ;
  • куріння і вживання спиртного;
  • ненависті і жадібності;
  • відвідування розважальних заходів.

Головне, чому варто присвятити себе на період посту – молитва і абсолютний спокій. В цей час люди намагаються стати ближчими до Бога. Для цього треба відмовитися від усього того мирського, що наповнює життя негативом або ілюзорним позитивом.

Також необхідно перестати вживати їжу тваринного походження, молочну продукцію і яйця. Харчування має бути від природи – на рослинній основі. У середу і п’ятницю можна їсти рослинну їжу без масла, а у вівторок, четвер – рослинну їжу з маслом. У суботу, неділю (крім останніх), а також на великі свята дозволяється вживати рибу.

Від консервації краще відмовитися. Вона негативно впливає на шлунково-кишковий тракт, який і так відчує стрес від різкої зміни харчування. Саме тому церковнослужителі рекомендують міняти раціон поступово, а не різко в перший день посту.