Червоний промінь

Православні християни відзначають День Святої Трійці

Сьогодні, 12 червня, православні християни відзначають одне з найголовніших церковних свят – Трійцю, яку ще називають Зеленою неділею. Свято не має постійної дати, відзначають його на 50 день після Великодня. Пов’язане воно з описаним у Біблії зішестям на землю Святого Духа.

“Того дня Святий Дух зійшов на цих апостолів, які вже 50 днів поспіль молилися в Сіонській світлиці, що згодом стала першим християнським храмом. Після зішестя Святого Духа апостоли помітили у собі деякі зміни: вони набули дару зцілення та пророцтва, а також раптово навчилися говорити різними мовами. Знання мов їм було даровано, щоб нести слово Боже по світу. Після цього учні Христа і вирушили в різні країни, щоб розповісти усім людям про життя Ісуса та його болісну смерть за гріхи всьо світу”, – йдеться у Біблійних переказах.

Сьогодні віруючі українці йдуть до храму на святкові Служби, а священики одягають спеціальні ризи зеленого кольору. А ще на Зелені свята заведено прикрашати домівки гілками дерев – маїти. Вважається, що це захищає від злих духів.

Яких заборон дотримуються на Трійцю?

  • забороняється працювати;
  • готувати їжу на святковий стіл і годувати домашніх улюбленців не заборонено, однак прибирання чи рукоділля під забороною;
  • не можна косити траву і орати поле, щоб не ображати землю;
  • заборонено купатися на водоймах;
  • не прийнято влаштовувати весілля;
  • забороняється повне неробство, через що віряни ходять до церков, а вільний час проводять з близькими.

Трійця в Україні входить до списку державних свят, тому у мирний час його святкування переноситься на понеділок. Оскільки зараз Україна перебуває у стані війни, завтрашній день, 13 червня, буде звичайним робочим.