Червоний промінь

Перепоховання у Смоляному

14 жовтня в с. Смоляному Біленьківської ОТГ відбулося перепоховання останків учасників Другої світової війни, які були знайдені в цих місцях.

На заході були присутні представники сільської ради, депутати, місцеві мешканці. Пошуком займався військово-пошуковий загін «Міг». Бійців захоронили в братській могилі, де вже знайшли свій спокій понад 300 воїнів. Відспівування здійснив настоятель Мар’ївського храму отець Федір. Разом з цим пам’ять полеглих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Пошуковці схильні вважати, що це останки радянських військових. Місця, де вони знаходилися, розташовані в 100-200 метрах одне від одного. Зараз це звичайне поле, але тоді фашисти обладнали там свою висоту, на яку піхота йшла в наступ. Дослідники кажуть, що це – ділянка прориву оборони. Предмети, що також були знайдені при полеглих, свідчать, що вони служили в військах різного роду. Це мундштуки, олівці, слухавки, фляги, складані ножі, зірочки, пілотки і т.д. З землі також підняли сумку з двома парами взуття та медичним приладдям: бинтами й медпакетами. В загоні впевнені, що це була польова медсестра. Проте жодних пізнавальних знаків чи документів при останках не було. Учасників війни перепоховали як невідомих.
За різними даними, під час Другої світової на території Запорізького району полягло від 5 до 7 тисяч захисників. За останній рік «Міг» знайшов поблизу Смоляного 34 місця з останками.