Червоний промінь

В Німеччині після довгої перерви відкрили Октоберфест

У німецькому Мюнхені 17 вересня знову відкрився фестиваль пива Октоберфест, що існує вже 200 років і вважається найвідвідуванішим фестивалем світу. Очну зустріч любителів напою проводять вперше після дворічної перерви через пандемію коронавірусу. Про це повідомляє новинна агенція AFP в соцмережі Twitter.

Фестиваль відкрив мер міста Дідьє Рейтер. Він взяв безпосередню участь в “пивному дійстві”, відкривши першу бочку пива і передавши келих прем’єру Баварії Маркусу Зьодеру. Захід триватиме до 3 жовтня. Цікаво, що від присутніх не вимагають ані наявності масок, ані дотримання інших “коронавірусних” правил.

Водночас, в останній передфестивальний день представники федерації пивоварів Німеччини скаржилися уряду на свої економічні проблеми через побічні наслідки війни РФ проти України, зокрема, високі ціни на енергоносії та порушення традиційних ланцюжків постачання. За їхніми словами, без підтримки сотні підприємств сфери змушені будуть закритися. 

За 200-річну історію Октоберфест скасовували лише 26 разів: через обидві світові війни і двічі – через спалах холери. У 2019 році, на останньому “доковідному” фестивалі, його відвідали 6,3 млн гостей і випили понад 7,3 млн літрів пива. Фестиваль приносить орієнтовно 1,2 млрд євро.