Червоний промінь

В італійській затоці виявлено давній храм, побудований торговцями

Підводний світ продовжує вражати навіть археологів – тих, хто з ним добре знайомий. В затоці Поццуолі (Італія) виявлено затоплений храм, який збудували приблизно 2000 років тому. Його знайшли на протилежному боці стародавнього “Міста гріхів” Байї. Про дивовижну знахідку археологів розповідає видання “Фокус”. Перші ознаки присутності під водою загубленого храму стали спливати ще у XVIII столітті, йдеться в публікації.

Стародавнє місто Байї також відоме як “Лас-Вегас Римської імперії”. Воно було гральною зоною для тамтешньої еліти в період розквіту імперії. Заможні римляни, серед інших, імператори Юлій Цезар, Нерон і Адріан зводили на цьому місці розкішні вілли. Філософ-стоїк Сенека, який побував у цьому місті, писав, що воно перетворилося на притулок пороку, і радив його уникати. У своєму листі філософ говорив про п’яних людей, які вештаються місцевим пляжем і жваві святкування на човнах. Але зрештою місто затопило через те, що архітектори обрали невдале місце для його будівництва. Через вулканічну активність у затоці Поццуолі Байї поступово йшло під воду.

Проте донедавна давньоримське поселення Путеоли (поряд із сучасним містом Поццуолі), що розташовувалося на протилежному боці затоки, залишалося малодослідженим. Археологи вважають цю місцевість дуже цікавою для досліджень. З минулого року вони добре вивчають територію. Однією з найцікавіших знахідок став загублений храм, який століттями залишався під водою. Археологи змогли встановити місцезнаходження альма-матер за допомогою нової карти затопленої області. Святиню побудувало плем’я набатеїв, вихідців із Західної Азії. Насамперед ці люди населяли північну частину Аравійського півострова й території Левант (частина сучасного Близького Сходу). Набатеї були торговцями, які продавали ладан, спеції та інші товари.

Це унікальний храм, оскільки він єдиний із відомих набатейських храмів Римської імперії за межами поселень племені, зазначено в повідомленні. Знаходження храму й інші зібрані докази допомогли окреслити картину мультикультурної торгової мережі. Поццуолі було її центром, який приваблював торговців із усього Середземномор’я.