Червоний промінь

Раз на 18 років. Земляни побачили рідкісне сонячне затемнення

Сьогодні, 25 жовтня, українці могли спостерігати унікальну небесну подію – сонячне затемнення. Сонце, Місяць і Земля зійшлися в одну лінію. Востаннє таке відбувалось 18 років тому, в жовтні 2004. Затемнення почалося на території Ірландії та закінчилося в районі Аравійського моря. Його могла бачити Європа, північно-східна Африка та Центральна Азія, пише інтернет-видання “Вечірній Київ”.

Вчені називають таке затемнення Сарос 124. Простими словами, це серія затемнень, які повторюються кожні 18 років і складаються загалом із 73 окремих епізодів. Сьогоднішне затемнення було частковим. Місяць перекрив Сонце не повністю, а лише на 47-65%.

Хоча погода в Україні цього дня була похмурою, проте деяким регіонам все ж пощастило побачити яскраве астрологічне явище. В Запоріжжі сонце почало темнішати о 12:29. Середина затемнення прийшлася на 13:45, а завершилося воно о 14:59. Максимальна фаза, яку мали змогу побачити запоріжці, склала 63%. Сонячний диск був найбільше закритий для мешканців Харкова – там явище було видно на 69%.

Незважаючи на те, що це вже друге сонячне затемнення цьогоріч, воно було справді особливим. Адже наступне таке затемнення відбудеться, знов-таки, через 18 років – у 2040. 25 жовтня небеса відкрили коридор затемнень, який триватиме до 8 листопада.