Червоний промінь

Археологи показали найдавніше підводне місто – йому понад 5000 років

Острів Павлопетрі розташований біля узбережжя Лаконії на півдні Пелопоннесу в Греції. Він є унікальним у своєму роді, адже безпосередньо пов’язаний із християнськими апостолами. Про Павлопетрі мало хто знає, але це одне з найважливіших місць у грецькій історії. Неймовірно красиві світлини найдавнішого міста в світі, яке коли-небудь знаходили під водою, показало видання Greek Reporter.

Історія Павлопетрі починається понад 5000 років тому. Місто відкрив Ніколас Флемінг у 1962 році. До сьогодні він є найстарішим у своєму роді й просто перебуває у водах Середземного моря. У перекладах назва Павлопетрі означає “камінь Павла”. Вона пов’язана безпосередньо з християнськими апостолами та мучениками – святими Петром і Павлом. Колись вони розповсюджували християнство під час своїх подорожей по світу. Ці події відбувалися в І ст. н.е.

За рік після виявлення Павлопетрі нанесли на карту. Окрім того, вчені з Кембриджського університету хотіли визначити його масштаб. У ході дослідження пункт віднесли до мікенської доби. Але це було не так. Після ретельного вивчення археологи дійшли висновку, що перші поселення тут з’явилися в 2800 р. до н.е. Про це вказували різні артефакти. Здебільшого вони належали до бронзової доби.

Також науковці з’ясували, що на цьому місці сталася серія з трьох катастрофічних землетрусів. Вони сталися в 1000 р. до н.е. Можливо, саме через них місто опинилося під водою. Відомо, що до катастроф Павлопетрі процвітало. Воно було важливим портовим містом.

Сьогодні ця пам’ятка унікальна. Завдяки природі вона залишилася недоторканною. Тому вона є надзвичайно цінною для археологів. У майбутньому археологам відкриється можливість дослідити площу понад 46 тисяч кв. м. 

Павлопетрі, хоча й є найстарішим містом в світі, мав своє планування. Близько 5000 років тому життя там було високорозвиненим, місто мало чудову архітектуру. Павлопетрі славилося дорогами, двоповерховими будинками, храмами, цвинтарами та складною водопровідною системою управління. Там простежуються житлові квартали, ринки, осередки виробництва кераміки. Це єдине затоплене місце, настільки старе, що його можна вважати справжнім спланованим містом.

За допомогою ретельного будівництва це місце можуть перетворити на надзвичайно цінну туристичну пам’ятку, пише Greek Reporter.