Червоний промінь

Запорізький парк Яланського повернули одіозному Кальцеву

Верховний Суд України задовольнив касаційну скаргу міськради та фірми “Ленд Дівелопмент”, яка належить опальному бізнесмену та нардепу від забороненої партії ОПЗЖ Володимиру Кальцеву. Так, ВС скасував постанову апеляційного суду та повернув землю парку Яланського в Запоріжжі під торгово-розважальний комплекс. Про це повідомляє Запорізький центр розслідувань, передає місцеве видання “МИГ”.

У Верховному Суді повідомили, що “Ленд Дівелопмент” сплатив до місцевого бюджету повну вартість зелених насаджень у розмірі понад 3,095 млн грн. Ці гроші “є гарантією для мешканців, що загальна кількість зелених зон не зменшується, а вимог екологічного законодавства буде дотримано”, сказано в ухвалі.

У 2018-му році в парку вирубали дерева і почали підготовчі роботи до будівництва нового ТРЦ. Такі дії викликали багато протестів з боку мешканців прилеглих до території будинків. Вони звернулись до суду, бо вважали, що будівництво порушує їхнє конституційне право на безпечне довкілля. Обурення було викликане знищенням зелених зон, яких і так не вистачає в промисловому місті.

У грудні 2021-го Запорізький апеляційний суд визнав недійсними договори оренди від 2008-го року щодо ділянок під сквером Яланського та через дорогу, перед цирком. Однак міська влада вирішила не виконувати рішення суду, а йти в касацію. Перша інстанція у задоволені позову відмовила, але апеляційний суд встав на бік громади, і визнав договори недійсними, тобто земля могла повернутися місту. Проте ВСУ скасував попереднє рішення апеляційного суду, залишивши в силі рішення першої інстанції. Відтепер земля знову законно орендується фірмою “Ленд Дівелопмент”.