Червоний промінь

“Локальна екологічна катастрофа”. В Запоріжжі згорів склад із пластиком

Вночі 12 вересня в Запоріжжі сталася масштабна пожежа. Як повідомили у ДСНС, о 22:56 до Служби порятунку “101” надійшлов сигнал про масштабне займання на вулиці Зейській Заводського району. Дим від вогню було видно з різних районів міста, передає інформаційний портал Vgorode.

Рятувальники на місці з’ясували: на відкритій території горіла фасована в брикети вторинна сировина (пластикові пляшки). Складність гасіння полягала в тому, що в районі виїзду відсутні вододжерела, тому подача води здійснювалася шляхом підвезення цистернами. Також через велику кількість горючих матеріалів вогонь швидко поширився по сировині, що спричинило інтенсивне виділення тепла. Все це затягнуло боротьбу з вогнем – загасити його не могли понад 2 години.

Зрештою, вогнеборці локалізували пожежу на площі 1000 кв. м і не допустили її поширення на розташовані поруч будівлі. Лише на локалізацію бійцям ДСНС знадобилося 40 хвилин. О 01:29 рятувальники повністю ліквідували загоряння й провели розбір та проливку конструкцій для запобігання повторній пожежі. На місці працювали 55 осіб особового складу та 13 одиниць техніки. Причину пожежі встановлюють.

Губернатор Запорізької області Олександр Старух прокоментував надзвичайну подію. Перш за все він звернув увагу, що майже все місто вдихало наслідки пожежі. Горіння пластику протягом такого тривалого часу в густонаселеному місті може нести тяжкі наслідки. Сталася локальна екологічна катастрофа, заявив Старух. “Чекаємо від правоохоронців перших результатів слідства, що мають відповісти на головні питання: хто та як утилізував пластик на території обласного центру, а також хто це дозволив та контролював. Компетентні органи розпочали слідство”, – написав голова ЗОВА у себе в Telegram-каналі.