Червоний промінь

Які види на врожай у садах

Останні травневі грози та шквали наробили шкоди по Україні. Зачепило й Запорізьку область. У Мелітополі випала десятиденна норма опадів, до грози додався град. Місцеві дуже переймалися, чи переживе негоду городина і головна гордість цього краю – черешня. З’ясувалося, що зливи з градом зачепили лише частково, пошкоджено третину ягід. «Плоди вже ніколи не будуть стандартними. Підуть у кращому випадку в другий сорт, відповідно, ціна на 30-40% буде нижчою», – розповів керівник Мелітопольської дослідної станції Володимир Сенин.
Втім, на смакових якостях це жодним чином не відіб’ється, запевняють садівники. Навіть попри те, що розмір градин був подекуди понад 10 міліметрів в діаметрі, черешня таки не загинула.
Оцінити наслідки негоди в садах ми попросили також і наших садівників. Так, агроном ПрАТ «Високогірне» Дмитро Ханін повідомив, що їхньому господарству пощастило: негода не пошкодила фруктові сади. Черешні цього року зав’язалося чимало, є сподівання, що врожай буде більшим, ніж в 2020 році, коли через заморозки практично повністю «випали» сорти Мелітопольська чорна та Тавричанка. Закінчують цвітіння яблуні, подаючи гарні види на врожай. А ось абрикосів та персиків чекати не варто, їх вразили специфічні хвороби, ягід немає.