Червоний промінь

“Як не війна, то задихнемося”: нова петиція щодо запорізької екології стрімко збирає підписи

Мешканці Запоріжжя продовжують скаржитися на якість повітря в місті. Суспільство вимагає від влади втручання в ситуацію. На сайті Президента України вчергове створено петицію щодо “екологічної катастрофи” в обласному центрі. За два тижні з моменту створення документ вже встиг набрати чимало підписів.

Автор петиції № 22/152480-еп “Екологічна катастрофа у Запоріжжі” Микита Мазура пише, що в Запоріжжі “отруєне повітря”. “Такого ще не було. Надворі спека, а мешканці не можуть відкрити вікна. Обличчя червоне, у всіх нежить, всі чхають, кашляють, як епідемія. Як не війна, то ми просто всі задихнемося. Це повна катастрофа. Нас заживо труять”, – заявляє чоловік, наголошуючи, що місто треба якнайшвидше рятувати.

Петицію було створено 20 липня. Лише за 13 днів вона набрала 7257 голосів з 25 000 необхідних. Якщо документ підпише потрібна кількість людей, його повинен буде розглянути Володимир Зеленський. Збір підписів триватиме ще 77 днів, тож кожен небайдужий до екологічної ситуації в Запоріжжі може приєднатися до підписантів. Зробити це можна на сторінці петиції.

Зазначимо, що в Запоріжжі в цілодобовому режимі працює мобільна лабораторія моніторингу довкілля. У середу, 3 серпня, фахівці лабораторії зафіксували перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. На вулицях Гоголя та Билкіна перевищено вміст сірководню (0,009 мг/м3, в 1,13 рази вище ГДК) та аміаку (0,21 мг/м3, в 1,05 рази вище ГДК). Протягом доби для досліджень відібрано 19 проб повітря та здійснено 14 вимірювань гамма-фону. Повідомляється, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення.