Червоний промінь

Запорізький обласний краєзнавчий музей відзначив сторіччя

20 та 21 грудня в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї провели урочисті заходи з нагоди ювілею закладу – йому виповнилося 100 років. Цілий рік робота музею була присвячена цій видатній даті. Співробітники відкривали нові виставки, проводили заходи, організовували і брали участь у громадських слуханнях, круглих столах, конференціях, розповіли на офіційній сторінці музею в Facebook.

До краєзнавчого музею завітали директори обласних та районних музеїв, а також друзі та однодумці установи. Вони взяли участь у Міжрегіональному круглому столі «Музей і нові виклики сьогодення: творчі каталізатори та відкриті «вікна можливостей». В рамках проведення заходу була організована оглядова екскурсія музеями Запоріжжя. На офіційній церемонії святкування 21 грудня побувало керівництво ЗОДА.

Культурний заклад висвітлює історію Запорізького краю. Там можна побачити дуже багато раритетних експонатів минулої епохи, серед яких час від часу з’являються дуже рідкісні та красиві. Приміром, в цьому році колекція музею поповнилася новим, унікальним кристалом, який має назву «Троянда пустелі». Цей неповторний феномен природи, що асоціюється з величезними пустелями, можна знайти і на території нашого краю. Він утворився та був знайдений на території піщаного кар’єру Оріхівського району. Також в музеї відображаються історичні події різних часів: Другої Світової війни, Чорнобильської трагедії тощо. В ньому представлено спортивні, літературні, культурні досягнення діячів області.

За 100 років свого існування Запорізький обласний краєзнавчий музей відкрив понад 1100 виставок. Музей має власне видання “Музейний вісник” – науково-теоретичний щорічник, що виходить вже протягом 20 років. За весь цей час на його сторінках опублікована 521 стаття.