Червоний промінь

В Запоріжжі встановили символ опору – гігантський бронежилет

Волонтери Благодійного фонду “Паляниця” встановили в центрі Запоріжжя величезну скульптуру бронежилета, яка є символом боротьби та перемоги. Про це журналістам розповів керівник БФ Василь Бушаров. Над архітектурною пам’яткою працювали 2,5 місяця.

Ідея належить місцевому ентузіасту Євгену Благуну, котрий з перших днів війни працює зварювальником в “Паляниці”. Разом з іншими колегами він розробив систему зварювання, яка дозволяла утримувати кулю навіть на зварювальному шві. “В березні 2022 року, коли захисники України не мали достатньо амуніції, такі бронежилети виготовлялись у волонтерському центрі і врятували сотні життів”, – промовляє табличка, встановлена на пам’ятці.

Одного разу Євген захотів зробити скульптуру, яка увічнить працю сотень зварювальників, які воювали за допомогою свого робочого інструмента. Тобто, робили жилети, протитанкові їжаки, буржуйки тощо. Спочатку чоловік хотів зробити величезний протитанковий їжак, але зрештою вирішили, що як символ спротиву бронежилет буде актуальнішим. Так і з’явився величезний “бронік” із автомобільних ресор. Під час створення об’єкту забракували величезну кількість цього матеріалу.

Нині символ українського опору знаходиться в центрі Запоріжжя, на проспекті Маяковського. Наступне його місце – Дніпро. Волонтери хочуть, аби гігантський бронежилет “гастролював” і за кордоном. На артоб’єкті є спеціальні коди, відсканувавши які можна дізнатись про діяльність волонтерського центру та, за бажанням, допомогти фонду.