Червоний промінь

Українці покажуть Америці велику виставку воєнних плакатів

В найбільшому американському місті Нью-Йорку відкриється благодійна акція-виставка “Українські плакати воєнного часу”. Захід відбудеться 26 вересня, в ньому візьмуть участь 10 сучасних вітчизняних митців, що продовжують працювати і створювати мистецтво під час безглуздої війни РФ проти України. Акцію організували запоріжанка та одесит. Про це виданню “Індустріалка” розповіла кураторка виставки Олена Сперанська.

Окрім цього, Олена є директоркою міжнародної резиденції сучасного мистецтва BIRUCHIY та віцепрезиденткою ГО “Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва” (Запоріжжя-Київ). “В рефлексіях митців насамперед власні відчуття, що базуються на основі колективного горя, розпачу, нестерпного болю, суму… але одночасно жаги боротися і перемагати до самого кінця”, – пояснила Олена Сперанська. За її словами, це крик про допомогу, декларація незламного українського духу і хоробрості, гірка іронія і фіксація конкретних подій.

Вперше в США 150 українських плакатів воєнного часу представлять відвідувачам у східній частині Манхеттена одночасно для боротьби із російською пропагандою і для збору коштів на відновлення Ніжинського міського пологового будинку у Чернігівський області, що був знищений російською армією на початку березня. Глядачам запропонують оцінити кращі концептуальні твори мистецтва сучасного українського плакату воєнного часу та придбати експонати, представлені на вставці в межах благодійної акції.

Учасниками виставки будуть здебільшого кияни: Настя Гайдаєнко, Олександр Грехов, Микола Гончаров, Закентій Горобйов, Катя Лісова, Даша Подольцева, Олексій Сай, Микита Шилімов, Микіта Тітов та Альбіна Ялоза.

Організатори події закликають завітати всіх українців, хто зараз знаходиться в Нью-Йорку. Виставка відбудеться за адресою: 222 E 46th Street, Manhattan.