Червоний промінь

Сім міст світу одночасно почують українську оперу “Золотий обруч”

25 жовтня міжнародна спільнота відзначатиме Всесвітній день опери. Спеціально до свята у семи містах світу одночасно прозвучить композиція “Золотий обруч” українського музиканта Бориса Лятошинського. Серед цих міст буде й Львів. повідомили на офіційній сторінці Львівської національної опери в Facebook.

Відомо, що артисти запрезентують онлайн-прем’єру опери на платформі OperaVision. Ідея створення міжнародної відеоопери “Золотий обруч” належить Асоціації оперних театрів “Опера Європа” та Міністерству культури та інформаційної політики України. Акцію проведуть заради підтримки української культури. Під час неї будуть об’єднані оперні виконавці з фінської столиці Гельсінкі, Львова, Лондона, Рима, Сан-Франциско, Варшави та Вашингтона. Це перше таке масштабне виконання “Золотого обруча” за межами України.

Молоді артисти Львівської та Фінської національних опер, Королівського коледжу музики, Римського оперного театру, Опери Сан-Франциско та Польської національної опери виконають сцену з опери за мотивами повісті Івана Франка “Захар Беркут”. Партію Беркута співатиме соліст зі Львова Тарас Бережанський. Кураторка проєкту – директорка опери у Shenandoah Conservatory (Вашингтон) Елла Марчмент.


“Золотий обруч” – опера Бориса Лятошинського на лібретто драматурна Якова Мамонтова за мотивами повісті Івана Франка “Захар Беркут”. Опера написана в 1930. За 40 років, в 1970, здійснена її друга редакція, за яку композитор був удостоєний Шевченківської премії. Звернення до стародавньої історії українського народу надало композиторові можливість багатогранно змалювати побут народу, трагічні, ліричні і фантастичні образи. Композитор широко використав західно-українські народні мелодії.