Червоний промінь

Президент розгляне петицію про бан російських артистів

Артистам країни-агресора – зась. Петиція про заборону громадянам Росії здійснювати творчу професійну діяльність в України набрала 25 тисяч підписів. Звернення опубліковано на сайті Президента України. Тепер його має розглянути Володимир Зеленський.

Авторка петиції від 15 серпня – продюсерка Ольга Клименко. У ній вона просить заборонити громадянам РФ будь-яку діяльність у сфері кінематографії, телебачення, радіомовлення, театру, та культури загалом на території України. “Враховуючи злочини Росії проти Українського народу, ми не вбачаємо жодної можливості подальшої будь-якої співпраці у культурному, кіно- та театральному секторах, і, навпаки, вбачаємо необхідність збільшення українського контенту на телебаченні, у театрах, на радіо та у сфері кінематографу”, – зазначає авторка.

Окрім цього, у петиції вимагається заборонити трансляцію будь-якого російського контенту на українських телеканалах, зокрема, створеного за участі громадян РФ або на території країни-агресора. Також пропонується обмежити поширення та продаж продуктів російської культури на території України: літературних творів, вистав, художніх робіт тощо.

Клименко закликає розробити законодавчі зміни, які дозволять зберегти незалежність вітчизняного кіно від російського впливу, а також створити для цього механізми та процедури.