Червоний промінь

Пішов з життя відомий журналіст та критик Олег Вергеліс

30 вересня українське культурне життя втратило частину себе. На 55-му році життя пішов у засвіти журналіст, театральний і кінокритик, мистецький оглядач Олег Вергеліс. Про це повідомляє “Детектор медіа” із посиланням на щотижневик “Дзеркало тижня”, де свого часу талановитий публіцист працював редактором відділу культури. За інформацією його колег, останнім часом він хворів. Причина смерті не називається.

За життя Вергеліс, окрім діяльності оглядача, був також педагогом, Заслуженим журналістом України, членом державних Національної спілки театральних діячів та Національної спілки журналістів. Олег Анатолійович був багаторічним редактором відділу культури “Дзеркала тижня”, до цього – редактором відділу культури газети “Киевские Ведомости”, дописував також для видань “Профіль”, “Главред”, “Український театр”, “Українська культура”, “Культура і життя” та інших ЗМІ. Творчий спадок майстер пера залишив у вигляді власних творів: “АнтиРаневська та інші явища фатальних нульових” (2011), “Білет на вчорашній спектакль” (2012), “Українська драма. Епізоди” (2016), “Театр, де розбиваються серця” (2017), “Народна артистка (Олег Вергеліс про Нонну Копержинську)” (2019) та оповідання “Стара актриса на роль мільярдерши” (2020).

Мистецький діяч своєю наполегливою працею заслужив багато нагород:

  • 2009 — Лауреат Всеукраїнського конкурсу ЗМІ “Золоте перо” (2002) за найкраще висвітлення культурного життя країни на шпальтах газети “Київські Відомості”, а також володар спецвідзнаки “Золоте перо” від НСТДУ за творчий внесок та благодійність;
  • 2010 — Міжнародна літературна премія імені Юрія Долгорукого;
  • 2011 — Гоголівська премія Національної спілки письменників України;
  • 2018 — Мистецька премія “Київ” ім. Амвросія Бучми;
  • 2020 — Міжнародна літературна премія “Наше серце” до 170 річчя Гі де Мопассана – 2 місце у розділі “Проза” за оповідання “Стара актриса на роль мільярдерки”;
  • 2020 — Міжнародний книжковий форум “Зелена хвиля” (м. Одеса) — диплом переможця за кращу книгу на культурну тематику (“Народна артистка (Олег Вергеліс про Нонну Копержинську)”.

Глибокий сум з приводу непоправної втрати висловила редакція “Дзеркала тижня”. “Не стало Олега Вергеліса. Світлого, мудрого, вимогливого до себе та інших на всі сто. Він все життя був літописцем Театру та доль тих, хто був відданий сцені. Його слова чекали як страти чи високої нагороди. Він не фальшивив ніколи і був найкращим у професії”, – йдеться в дописі тижневика в Telegram.