Червоний промінь

На Хортиці завершуються всі роботи з реставрації

Реставраційні роботи на запорізькій Хортиці тривають. Найближчим орієнтиром є 14 жовтня: на Дні українського козацтва, Збройних Сил і Покрову тут заплановано масштабні заходи, пише видання Верховної Ради України “Голос”.

На Кургані Єдності розраховують завершити всі роботи. Облаштують схили, на базові опори світильників поставлять три поручні різної висоти для різних груп. А також планують виконати освітлення прапора відповідно до нормам – ті світильники, які поставили раніше, виявилися заслабкими.

Також на той час буде завершено стелю Музею історії запорозького козацтва – її виконають зі скла. На роботи виділено майже 70 мільйонів гривень. З усіх боків зроблять фасади, утеплення і гідроізоляцію – адже найбільшою проблемою було те, що в середину потрапляла вода, руйнувалися фундамент і несучі конструкції. На 600 квадратних метрів буде збільшено площу музею – це дасть змогу виконати умови інклюзії. Наступними етапами стануть внутрішні роботи. Вони займуть рік-півтора. Остаточні терміни визначать уже ті, хто буде безпосередньо займатися підготовкою експозицій.

“Тут буде локація для проведення міжнародних заходів, зустрічей на рівні президентів, конференцій”, – пообіцяв голова ОДА Олександр Старух.

Також тут встановлять на постійній основі лазерне шоу – з тривимірним проектуванням в тому числі на острови. Його пробна демонстрація вже відбулася в присутність семи депутатів Європарламенту. Вони дали високу оцінку. Це стане ще однією точкою тяжіння на острові. Можливо, буде оголошено конкурс на кращі роботи мультиплікаторів, які тут демонструватимуться. Перша історія може бути готова вже до Нового року. Діти будуть приїжджати сюди в будиночок Святого Миколая – заодно і світлове шоу подивляться.

Дано завдання знайти кошти і для освітлення історико-культурного комплексу “Запорозька Січ”.

Ті порівняно невеликі заходи, які вже провели в оновленому національному заповіднику “Хортиця”, показали, що їх можна зробити регулярними. У тому числі й з ініціативи громадських і релігійних організацій.

“Ми ж хочемо тут робити два постійні великі фестивалі – для цього визначили місце на південь від мостових переходів. Новий майданчик має вміщувати десятки тисяч відвідувачів і наметове містечко. Така кількість дасть змогу вийти на окупність і прибуток. Тоді й економіка регіону відчує максимальний позитивний ефект від них”, – вважає Олександр Старух.