Червоний промінь

Конституція Пилипа Орлика та гетьманська булава вже в Україні

На Київській митниці завершили формальності з оформлення Конституції Пилипа Орлика та гетьманської булави, раритети прямують до місця свого експонування в Софійському соборі в Києві, йдеться в повідомленні Державної митної служби України.

Відповідно до особливостей українського законодавства, при митному оформленні такої категорії передбачено проведення митного огляду із залученням фахівців відповідної сфери, які проводять ідентифікацію з метою підтвердження статусу пам’яток як культурної цінності.

«Безумовно, ми заздалегідь знали про прибуття такого вантажу і, з огляду на історичну значимість пам’яток, зробили все можливе, щоб митне оформлення пройшло швидко і без зволікань», – заявив начальник Київської митниці Сергій Силюк.

“На час перебування в Україні Конституція Пилипа Орлика і Гетьманська булава будуть знаходитися в режимі тимчасового ввезення. По завершенню заходів експонати підлягають під звращенію власнику – Швеції, де вони зберігаються на постійній основі. Митне оформлення реліквій в зворотному напрямку також буде проводитися на Київській митниці”, – повідомили в Держмитслужбі.

Оригінальну латиномовну Конституцію Пилипа Орлика доставили в Україну зі Стокгольма вперше за 311 років. Доставлений оригінал експонуватиметься в Національному заповіднику «Софія Київська». Українці зможуть побачити його на власні очі на виставці «Раритети країни», присвяченій 30-й річниці української Незалежності з 16 серпня до 14 листопада.